При аналізі будь-якої валютної пари на валютному ринку Форекс кожен трейдер враховує в своїх розрахунках такі значення, у яких не один раз відбувалася консолідація його ціни. При цьому неважливо, прихильником якого методу прогнозування ринку є трейдер - дані цінові значення необхідно враховувати всім трейдерам валютного ринку.
Силова лінія, до якої ціна неодноразово підходила зверху вниз і відштовхувалася від неї, називається лінією підтримки. У зворотному випадку, коли ціна неодноразово підходила до якогось цінового значення знизу вгору і відскакувала від нього, таке значення називається лінією опору.
Існують два різновиди силових ліній:
1) Горизонтальна лінії підтримки і опору:
Мал. 1 Горизонтальна лінії підтримки і опору
2) Похилі лінії підтримки або опору:
Мал. 2 Похилі лінії підтримки або опору
Як ми бачимо з графіків, навіть подолавши яку-небудь силову лінію, ціна має властивість повертатися до неї із зворотного боку. І таким чином, лінія підтримки вже може виступати в якості лінії опору, або навпаки. Чим частіше ціна змінює напрямок свого руху поруч з якою-небудь лінією підтримки або опору, тим сильнішою вона вважається.
Немає чітких і однозначних правил з нанесення силових ліній на графік, багато в чому їх побудова є справою індивідуальним і творчим. Побудова ліній не вимагає принципово критичної точності, тобто не обов'язково будувати їх саме через максимуми або мінімуми барів. Тому замість понять лінії підтримки і опору часом вживають поняття рівні підтримки і опору. Слід зазначити, що силові лініі вищого тайм фрейму, мають більшу вагу на значимість при торгівлі.
Тільки на основі лише споруди ліній підтримки і опору може використовуватися досить успішна торгова стратегія. Для поліпшення прибутковості її результатів торгівлі слід вибирати найбільш силові рівні, а угоди здійснювати саме на відскік від даних рівнів, а не пробою, тому що ймовірність таких подій помітно вище. При цьому важливо вчасно зрозуміти, що силовий рівень був пробитий, так після цієї події ціна часто різко продовжує свій рух. Поведінка ринку має, зокрема, людський фактор: багато великих гравців розміщують свої відкладені стоп-ордера за значущими рівнями підтримки та опору, і подолання таких рівнів може викликати лавиноподібне спрацьовування цих стопів.
Враховуючи все вищезазначене, не важливо з яким фінансовим інструментом на ринку FOREX воліє працювати трейдер, яким видом технічного аналізу він при цьому користується в першу чергу. У кожному разі, додаткове використання ліній підтримки і опору піде тільки на користь,надавши прибуткові результати торгівлі.