Кожен трейдер, як правило, сам виробляє свою торгову тактику і стратегію, при цьому наголос робиться на такі нюанси, як: особисті якості, величина депозиту, торговий таймфрейм. У торгівлі велика роль відводиться таймфрейме, на якому буде працювати трейдер. Це основний критерій для короткостроковій або довгостроковій торгівлі.
Довгострокова торгівля-це досить консервативна стратегія на форекс, яка має свої переваги, але в теж час і недоліки.
Переваги:
- Торгова позиція може бути відкрита днями і тижнями, відповідно і ціна буде проходити по 200-400 і більше пунктів. Такий рух ціни дозволяє отримати гідну нагороду.
- При довгостроковій торгівлі трендові руху можна передбачити більш точно, вони стійкіші і триваліше. На денних і тижневих графіках вони видно і відслідковуються краще, ніж на дрібних таймфремах, цей факт позитивно впливає на прибуток.
- Тимчасові стрибки цін не так страшні при довгостроковій торгівлі, так як стоп - лосс виставляється досить далеко від точки відкриття операції.
- Відкриту позицію і ситуацію на ринку немає необхідності контролювати весь день. Достатньо кілька разів на добу заглянути в термінал, щоб при необхідності поміняти якісь параметри (стоп, Трейкі).
Недоліки:
- Торгові угоди мають ризик досить великих втрат, якщо трейдер помилився з напрямком руху на ринку і стоп лосс був збитий. Так як розмір стопів досить великий, то і втрати при їх спрацьовуванні будуть відчутні.
- Якщо торговий депозит невеликий, то довгостроковій торгівлею займатися досить проблематично, хоча зараз багато компаній дають можливість використовувати міні і мікролоти, а й прибуток від таких лотів буде невелика.
- Існує плата (своп) за перенесення позиції через ніч. Для розрахунку величини свопу, використовуються процентні ставки валют які утворюють торгову пару. Своп може бути, як негативний - коли платить трейдер за перенесення позиції через ніч, так і позитивний - коли платить компанія клієнту.
- При довгостроковій торгівлі, як правило, результат угоди стане відомий досить нескоро, через: день, тиждень, місяць. Дуже важливо володіти міцними нервами, що б завчасно не втручатися в роботу своєї торговельної системи. Іноді доводиться довгий час тримати відкриту позицію в мінусовому балансі, що безумовно буде психологічно тиснути на трейдера, і причому цілодобово.
Кожному трейдеру доведеться приймати рішення, в якому таймфрейме йому комфортніше працювати. Тому перед вибором, потрібно обов'язково вивчити: переваги і недоліки, як довгострокової, так і короткострокової торгівлі. Але як правило, що б прийти до свого виду торгівлі, доведеться на практиці спробувати попрацювати в різних часових діапазонах.